Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Antiajrorë, tanke dhe mjete të blinduara, SHBA dhe Koreja e Jugut punojnë për "Mburojën e Lirisë"

Nga A2 CNN
22 Mars 2023, 19:25 | Bota

Trupat amerikane dhe ato koreano-jugore realizuan një stërvitje të përbashkët të mërkurën, si pjesë e një serie stërvitjesh të quajtur “Mburoja e lirisë”.

Në Pocheon, në veri të Seulit, fokusi ishin ushtrimet me kundërajroret M777 Howitzer, tanket K1A1 dhe mjetet e blinduara Stryker.

Stërvitja u krye më pak se 30 km larg kufirit me Korenë e Veriut.

“Mburoja e lirisë” ka nisur në 13 mars, si kundërpërgjigje ndaj kërcënimeve në rritje të Koresë së Veriut.

https://a2news.com/2023/02/18/koreja-e-veriut-pershkallezon-provokimet-leshon-raketen-interkontinentale/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi