“Shkëlzeni i Shqiponjave”, historia e artistit shqiptar që gdhend simbolin kombëtar

Nga A2 CNN
28 Nëntor 2022, 08:49 | Aktualitet

Shkëlzen Veseli është një 30-vjeçar shqiptar, i cili jeton në Itali, por tashmë identifikohet si “Shkëlzeni i Shqiponjave”. Ai bën punime me dru të shqiponjës dhe së fundmi ka realizuar simbolin kombëtar dy metra të gjatë. Historinë e tij ai e ndau sot në emisionin Dita Jonë.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani