Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Denoncimi: I mori lekë gruas duke e mashtruar se do i parashikonte fatin! Policia në kërkim të fallxhores në Lushnje

Nga A2 CNN
23 Nëntor 2023, 14:04 | Aktualitet

Denoncimi: I mori lekë gruas duke e mashtruar se do i parashikonte fatin!

Një denoncim i pazakontë është regjistruar në Komisariatin e Lushnjes. Një 60-vjeçar ka denoncuar një grua, pasi kjo e fundit i kishte mashtruar bashkëshorten dhe i ka marrë një shumë parash, duke e gënjyer se do t’i parashikonte fatin.

Policia njofton se po punon identifikimin dhe për kapjen e saj.

“Në Komisariatin e Policisë Lushnjë ka bërë kallëzim shtetasi A. I., 60 vjeç, banues në fshatin Zhamë, se në banesën e tyre, një shtetase ka mashtruar bashkëshorten e tij dhe i marrë një shumë parash, me pretendimin se do t’i parashikonte fatin. Po punohet për identifikimin dhe për kapjen e kësaj shtetaseje.

Materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi