Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 93%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 7%
  • Lodhja fizike 0%

Zjarr i përmasave të mëdha në Kolonjë, flakët po përhapen me shpejtësi

Nga A2 CNN
1 Prill 2024, 21:19 | Aktualitet

Një tjetër zjarr i përmasave të mëdha ka rënë në pyllin e fshatit Boshanj në bashkinë e Kolonjës. Zjarri ka përfshirë pyllin i cili përbëhet nga bimësi me dru dushku, ndërkohë që flakët po përhapen me shpejtësi për shkak edhe të erës.

Të gjitha forcat e shërbimit zjarrfikës janë në vendngjarje për të bërë të mundur fikjen e zjarrit, po ashtu edhe punonjës të shërbimit pyjor dhe emergjencave civile.

Ndërkohë që ka nisur edhe puna për shkaqet e zjarrit nga policia, zjarr që dyshohet se është i qëllimshëm.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli