Arrestohet autori i dyshuar i vrasjes me thikë në Durrës

Nga A2 CNN
14 Shkurt 2024, 15:46 | Kronikë

Policia në Durrës ka vënë në pranga autorin e dyshuar të vrasjes së Halil Kokës, nipit të ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka.

Dyshohet se 35-vjeçari Ilir Koçilja vuan nga sëmundje të shëndetit mendor.

Autori i dyshuar u vu në pranga pas kontrolleve në lagjen Nr.11 në Durrës ndërsa thika me të cilën u krye vrasja është sekuestruar. Ngjarja ndodhi mesditën e sotme, në lagjen Nr. 4 të qytetit bregdetar. 

46-vjeçari Halil Koka u godit me thikë dhe më pas humbi jetën gjatë transportimit në spital.

 

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli