Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 0%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 0%
  • Lodhja fizike 0%

E goditën me thikë, humb jetën nipi i Lefter Kokës

Nga Elitjona Doko
14 Shkurt 2024, 13:59 | Kronikë

Personi që mbeti i vrarë ditën e sotme në Durrës pasi e goditën me thikë është nipi i ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. 

Mësohet se Halil Koka, u godit me thikë nga autori i dyshuar, Ilir Koçilja dhe për pasojë humbi jetën teksa dërgohej për në spital. Ngjarja ndodhi në lagjen Nr. 4, te qytetit të qytetut të Durrësit, rreth orës 12:30.

Koka ka qënë me precendtë të mëparshme penale, vepra për të cilat ka kryer edhe dënim herë pas here. Pesë vite më parë ai aksidentoi me makinë 3 persona, 2 prej të cilëve humbën jetën. Ndërkohë që ka qenë i skeduar edhe në fushën e narkotikëve. 

Ndërkohë, zona ku ndodhi ngjarja është rrethuar dhe po bëhet krehja e saj me qëllim kapjen e autorit. 

Ish-ministri Lefter Koka ndodhet aktualisht pas hekurave pasi është dënuar me 6.8 vite burg për akuzat për korrupsion e pastrim parash për çështjen e inceneratorëve.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi