Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 39%
  • Tre herë në javë 22%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 33%

Inceneratori i Elbasanit, Alqi Bllako i pafajshëm, Lefter Koka dënohet me 8 vjet e gjysmë burg

Nga A2 CNN
5 Tetor 2023, 16:30 | Aktualitet

Ish-sekretari i Përgjithshëm të tij në Ministrinë e Mjedisit dhe njëkohësisht ish-deputeti i PS, Alqi Bllako Alqi Bllako është shpallur i pafajshëm nga Gjykata në lidhje me akuzat për inceneratorin e Elbasanit. Por gjykata ka dënuar ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka me 8 vjet e 6 muaj burg, i cili do të kryejë 5 vjet e 8 muaj duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi