Sondazh: Sa e rrezikon Shqipërinë përshkallëzimi i konfliktit Iran - Izrael?
  • Shumë 22%
  • Pak 78%
  • Aspak 0%

La makinën ndezur në oborrin e shtëpisë, persona të paidentifikuar ia vjedhin dhe largohen me shpejtësi

Nga A2 CNN
14 Shkurt 2024, 10:25 | Kronikë

La makinën ndezur në oborrin e shtëpisë, persona të

Disa persona të paidentifikuar, ditën e djeshme, kanë vjedhur një mjet në oborrin e një shtëpie private në fshatin Sovjan të Maliqit. Sipas Policisë, bëhet fjalë për të njëjtët persona që kanë grabitur në një dyqan afër banesës, disa paketa cigare dhe sende ushqimore dhe me mjetin e vjedhur janë larguar me shpejtësi.

Sipas policisë lokale, pronari e kishte lënë automjetin e ndezur, çka ua ka lehtësuar "punën" për vjedhjen.

Ka qenë vet pronari ai i cili ka lajmëruar uniformat blu të cilët janë vënë menjëherë në lëvizje për gjetjen e autorit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli