Sondazh: Nëse i afërmi juaj e ka ditëlindjen në 29 shkurt, kur e uroni?
  • 28 shkurt 27%
  • 1 mars 45%
  • Nuk e uroj 27%

I arrestuar nga “Tempulli” e prej muajsh në reanimacion, vdes i burgosuri në spitalin e Durrësit

Nga A2 CNN
17 Janar 2024, 19:49 | Kronikë

I arrestuar nga “Tempulli” e prej muajsh në reanimacion, vdes i

IEVP Durrës njofton se ka ndërruar jetë në spitalin e qytetit bregdetar i burgosuri Dritan Zhura. Institucioni i Ekzekutimit të Vendimit Penal Durrës konfirmon se, Zhura ka ndërruar jetë në spital, pasi prej muajsh ishte në reanimacion në gjendje të rëndë.

Sipas të njëjtave burime, Zhura nuk ka qenë asnjë ditë në institucionin e vuajtjes së dënimit, pasi që nga momenti i arrestimit në kuadër të operacionit “Tempulli” ka qenë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe nën kujdesin e mjekëve.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli