Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 10%
  • Pak 14%
  • Aspak 76%

Morën peng 19-vjeçarin dhe bënë vetëgjyqësi, 3 të arrestuar

Nga A2 CNN
5 Nëntor 2023, 12:28 | Kronikë

Morën peng 19-vjeçarin dhe bënë vetëgjyqësi, 3

Policia e Gjirokastrës arrestoi 3 persona nën akuzën e heqjes së paligjshme të lirisë së një 19-vjeçari, ndaj të cilit ushtruan dhe dhunë.

19-vjeçari bëri kallëzim në polici se ishte marrë peng nga 3 persona për motive të dobëta, pas një sherri dhe ishte futur me forcë në një makinë, ndërkohë që ndaj tij është ushtruar dhe dhunë.

Si rezultat, u kapën dhe u vunë në pranga shtetasit M. M., 41 vjeç, banues në Gjirokastër dhe K. Xh., 25 vjeç, banues në Vlorë, si dhe një shtetas 15 vjeç (djali i shtetasit M. M.), për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, “Vetëgjyqësia” dhe “Dëmtime të tjera me dashje”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

Ditari A2 CNN