Shpërndanin drogë në lokale, kapen 8 “Tempullarët” e natës

Nga A2 CNN
5 Nëntor 2023, 11:33 | Kronikë

Shpërndanin drogë në lokale, kapen 8

Policia e Tiranës, në vijim të operacionit antidrogë “Tempulli”, ka vënë në pranga 8 persona, të dyshuar se shpërndanin lëndë narkotike.

8 të arrestuarit shisnin lëndë narkotike kokainë e kanabis, në afërsi të lokaleve të natës, në zona të ndryshme në Tiranë, veprimtari të cilën e vijonin prej disa kohësh.

Si rezultat i operacionit u kapën në flagrancë shtetasit K. B., 33 vjeç, O. I., 18 vjeç, H. Gj., 19 vjeç, A. D., 42 vjeç, dhe E. K., 35 vjeç, E. Z., 19 vjeç, dhe dy të mitur të moshës 17 vjeç.

Gjatë kontrolleve fizike dhe të automjeteve të këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë gjetën rreth 160 doza me lëndë narkotike kokainë, dhjetëra doza kanabisi dhe shuma parash të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas e siguronin lëndën narkotike në sasi dhe pasi e ndanin në doza, i shitnin ato në afërsi të lokaleve të natës të ndryshme në Tiranë.            

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi