Ngacmoi 4 gjimnaziste brenda perimetrit të sigurisë, pranga 37-vjeçarit në Lushnje

Nga A2 CNN
15 Nëntor 2023, 14:45 | Kronikë

Ngacmoi 4 gjimnaziste brenda perimetrit të sigurisë, pranga

Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ka ngacmuar 4 gjimnazhiste në perimetrin e sigurisë.

Mësohet se është arrestuar B. B., 37 vjeç, banues në fshatin Rrapëz.

Ndaj tij, rëndon akuza për veprën penale "Ngacmimi seksual".

“Ngacmoi seksualisht, brenda perimetrit të sigurisë të një gjimnazi, 4 nxënëse, vihet në pranga 37-vjeçari.

Në vijim të masave të ndërmarra për të parandaluar depërtimin e fenomeneve kriminale, në shkolla, si dhe i bashkëpunimit me të gjitha hallkat e zinxhirit të sigurisë në këto ambiente dhe përreth tyre, shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë janë njoftuar se 4 nxënëse të një gjimnazi (secila 15 vjeçe), janë ngacmuar seksualisht, nga i njëjti shtetas, brenda perimetrit të sigurisë të këtij institucioni.

Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe vënë në pranga autorin e dyshuar, shtetasin B. B., 37 vjeç, banues në fshatin Rrapëz, për veprën penale "Ngacmimi seksual".

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni