Plagosje me armë zjarri në Fier

Nga A2 CNN
11 Nëntor 2023, 12:37 | Kronikë

Plagosje me armë zjarri në Fier

Një i ri ka mbetur i plagosur me armë zjarri në Fier, pas një konflikti me një bashkëmoshatar të tij. Njoftohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 12.00 në fshatin Fermë Çlirim.

Autori i dyshuar, Gentjan Vrenozi, 27 vjeç, është kapur pas disa minutash ndjekeje nga policia dhe është shoqëruar për në komisariat. Ndërsa, sa i përket të plagosurit, Mevlud Hasa, ka marrë plagën në krah dhe aktualisht ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, janë ngritur pika kontrolli dhe po punohet për kapjen e autorit të dyshuar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi