Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

Shpërthim tritoli në zonën e ish-Bllokut

Nga Julian Kasapi
30 Janar 2024, 08:54 | Kronikë

Shpërthim tritoli në zonën e ish-Bllokut

Një sasi tritoli ka shpërthyer, ditën e martë, në zonën e ish-Bllokut, në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në një zyrë noterie, në orën 4 të mëngjesit. Nga shpërthimi raportohen vetëm dëme materiale.

"Më datë 30.01.2024, rreth orës 04:10, është marrë njoftim se në rrugën “Perlat Rexhepi”, në ambientet e jashtme të një noterie, dyshohet se ka shpërthyer lëndë plasëse, dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale", njofton policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/eve.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani