Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 10%
  • Pak 14%
  • Aspak 76%

"Tempulli" godet në Shkodër, kapen shpërndarësit e kokainës

Nga A2 CNN
18 Nëntor 2023, 10:33 | Kronikë

"Tempulli" godet në Shkodër, kapen shpërndarësit e

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga 3 të rinj, nën akuzën e shpërndarjes së lëndëve narkotike në zona të ndryshme të qytetit.

Në kuadër të operacionit "Tempulli" u bë i mundur arrestimi i Sh. E., 21 vjeç, S. Q., 20 vjeç dhe  K. S., 17  vjeç, të tre banues në Shkodër, si dhe u shpall në kërkim bashkëpunëtori i tyre.

Shërbimet e Policisë kanë ndaluar automjetin tip “Renault” në të cilin ishin 3 të arrestuarit,  të cilëve gjatë kontrollit fizik iu gjetën doza kokaine, gati për shitje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, kryer në bashkëpunim.

Ditari A2 CNN