Zjarr në Gjirokastër, flakët përfshijnë parcelën e sapombjellë

Nga Rigels Malile
17 Qershor 2024, 12:14 | Kronikë

Zjarr në Gjirokastër, flakët përfshijnë parcelën e

Një zjarr ka rënë paraditen e sotme, në hyrje të fshatit Erind të Bashkisë Gjirokastër. Flakët e zjarrit kanë arritur edhe në një parcele të sapombjellë, ndërkohë që ka rrezikuar edhe ullishtet në parcelën ngjitur saj.

Zjarr në Gjirokastër, flakët përfshijnë parcelën e

Në vendngjarje ka shkuar reparti zjarrfikës, i cili ka bërë të mundur shuarjen e menjëhershme të flakëve dhe mosavancimin e flakëve në drejtim të ullishteve dhe drurëve frutorë.

Zjarrvënësi mendohet të jetë pronari i parcelës. Policia po heton për zbulimin dhe identifikimin e autorit të vënies së zjarrit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli 2024