Bardhi pjesë e ceremonisë “Lutjet e Mëngjesit” në Washington, shpërndan pamjet

Nga A2 CNN
1 Shkurt 2024, 18:09 | Politikë

Bardhi pjesë e ceremonisë “Lutjet e Mëngjesit”

Gazmend Bardhi, i cili është në Washington si pjesë e takimeve për çështje të rëndësishme të Shqipërisë, ka marrë pjesë edhe në një ceremoni të quajtur “Lutjet e mëngjesit” ku pjesëmarrës kanë qenë politikanë nga 127 vende të botës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Bardhi thekson se SHBA-ja mbetet aleati i përjetshëm i Shqipërisë. Ai shprehet i  kënaqur që ishte pjesë e kësaj ceremonie.

"Në Washington DC kisha kënaqësinë të jem pjesë e ceremonisë së “Mëngjesit të Lutjeve”, ku kisha mundësinë të takoja miq amerikanë e pjesëmarrës të tjerë nga më shumë se 127 vende të botës me të cilët ndamë pikëpamjet tona për situatën politike, si dhe rolin e Shqipërisë në rajon e më gjërë. Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbeten aleati ynë i përjetshëm në të gjitha aspektet globale, si ato të ekonomisë, sigurisë dhe demokracisë. Zoti e bekoftë miqësinë Shqipëri-Shtetet e Bashkuara të Amerikës," shkruan Bardhi.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu