Fitorja me Shqipërinë, pas 3 kompeticionesh, Italia fiton ndeshjen e parë në Europian

Nga Dea Kozma
16 Qershor 2024, 21:38 | Live Euro 2024

Fitorja me Shqipërinë, pas 3 kompeticionesh, Italia fiton ndeshjen e

Përveç rekordit që vendosi Nedim Bajrami në ndeshjen e të shtunës me golin më të shpejt në historinë e Evropianit, vetëm 23 sekonda lojë, edhe kombëtarja italiane, përveçse siguroi 3 pikë, arriti të ndryshojë dhe statistikat në ekipin e tyre përfaqësues. 

Për herë të parë në historinë e tyre në Europian, të kaltrit kanë përmbysur rezultatin dhe jo vetëm.

Ekipi i Spalletit ka fituar në ndeshjen hapëse, çfarë nuk ndodhte në 3 kampionete europiane radhazi, në 2016, 2020 dhe 2024.Italia duket se ka marrë zemër mirëpo sfida e vërtetë e tyre do të jetë përballë Spanjës, ndoshta kundërshtarit më të fortë në grup ndeshje kjo që do të luhet të enjten  e 20 qershorit në orën 21:00.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi