Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Kosova e mbyll me humbje aventurën për në Gjermani

Nga A2 CNN
21 Nëntor 2023, 22:37 | Futboll

Kosova e mbyll me humbje aventurën për në Gjermani

Kosova e ka mbyllur me humbje fazën eliminatorë të vlefshme për kampionatin europian të futbollit Euro 2024 që do të zhvillohet në fillim të kësaj vere në Gjermani.

Dardanët janë mundur me rezultatin minimal 0-1 në shtëpi nga Bjellorusia e cila po ashtu i rrëmbeu Kosovës dhe vendin e katërt në renditjen e grupit I.

Trajneri Gliha tentoi të zhvillonte një ndeshje me shumë ndryshime në ekipin e parë, gjë që i shërbeu për të parë lojtarët e rinj.

Goli i avantazhit për miqtë u shënua nga Antilevskiey në minutën e 43 të takimit dhe prej atij momenti portat mbetën të paprekura ndonëse rastet nuk munguan.

Debat - nga Alba Alishani