Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 9%
  • E vështirë 64%
  • E pamundur 27%

Manaj nuk përmbahet në Turqi, shënon dy gola spektakolarë

Nga Dea Kozma
28 Nëntor 2023, 11:12 | Futboll

Manaj nuk përmbahet në Turqi, shënon dy gola spektakolarë

Rei Manaj është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmuesi shqiptar ishte protagonist në Turqi, ku teksa shënoi dy gola të tjerë me ekipin e tij Sivaspor. Në duelin përballë Trabzonsporit, Manaj gjeti rrjetën në minutën e 20 të takimit, kur goditi bukur me kokë dhe dërgoi topin pas shpinës së portierit.

Klasi i lojtarit nuk u ndal me kaq. Në pjesën e dytë, Manaj realizoi nga distanca një gol spektakolar, ndërsa 90 minuta u mbyllën me rezultatin e barabartë 3-3.

Një pikë që e mban skuadrën e Manajn në mesin e tabelës me 15 pikë pas 13 javësh

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli