Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 10%
  • E vështirë 60%
  • E pamundur 30%

Spektakël në Premier League, Manchester City-Tottenham, barazim me 6 gola

Nga A2 CNN
3 Dhjetor 2023, 19:53 | Futboll

Spektakël në Premier League, Manchester City-Tottenham, barazim me 6

Manchester City dhe Tottehnam dhuruan 90 minuta fantastike në “Etihad Stadium”, të mbyllura në një barazim 3-3.

Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e ‘citizens’ që shënuan golin e dytë me Foden në minutën e 31-të. Londinezët barazuan në të 69-ën me anë të argjentinasit Lo Celso, por në të 81-tën ishte Grealish që u dha sërish avantazhin vendasve.

Megjithatë kur dukej se gjithçka po shkonte mirë për vendasit, ishte Kulusevski që në sekondat e fundit të kohës së rregullt, i mori kohën holandezit Ake dhe shënoi një gol mjaft të bukur me kokë, duke vulosur barazimin 3-3.

Pas këtij barazimi Manchester City ndodhet në vendin e tretë me 30 pikë, ndërsa kampionati udhëhiqet nga Arsenali me tre pikë më shumë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë