Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Futbolli në zi, shuhet Kaizeri, Franz Beckenbauer

Nga A2 CNN
8 Janar 2024, 17:47 | Sport

Futbolli në zi, shuhet Kaizeri, Franz Beckenbauer

Futbolli gjerman dhe ai botëror janë në zi për ndarjen nga jeta të një prej legjendave më të mëdha të sportit: Franz Beckenbauer ka vdekur në moshën 78-vjeçare.

Një mesfushor brilant me një talent të pa krahasueshëm, Kaiser, apo Perandori, shkroi historinë e futbollit me Bayern Munich dhe Gjermaninë, si në fushë ashtu edhe si trajner. Ai e fitoi Topin e Artë dy herë.

Vdekja e ndodhur të dielën dhe u konfirmua nga familjarët vetëm të hënën. Prej disa vitesh ai vuante nga probleme shëndetësore.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi