Sondazh: Sa të kënaqur jeni me cilësinë e arsimit në vend?
  • Shumë 12%
  • Pak 14%
  • Aspak 74%

Thirrje drejtuar Kosovës dhe Serbisë, BE-SHBA: Urgjentisht të ktheheni në dialog dhe të zbatoni ujditë

Nga A2 CNN
21 Tetor 2023, 10:52 | Aktualitet

Presidenti amerikan, Joe Biden, dhe udhëheqësit e Bashkimit Europian, në një deklaratë të përbashkët pas samitit SHBA-BE, kërkuan nga Kosova dhe Serbia që të rikthehen në tryezën e dialogut. Gjithashtu u bëhet thirrje palëve që urgjentisht të ulin tensionet dhe të nisin me zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e raporteve.

Ditari A2 CNN