Vranësira dhe reshje shiu, por temperaturat mbeten të larta

Nga A2 CNN
28 Shtator 2021, 07:05 | Aktualitet
Vranësira dhe reshje shiu, por temperaturat mbeten të larta

Kthjellime të shkurtra dhe vranësira të shpeshta mbizotërojnë të gjithë vendin, duke sjellë ndonjë shi të izoluar gjatë paradites.

Pjesa e dytë e ditës fuqizon vranësirat në veri dhe zonat lindore ku priten shira të dobët, ndërsa vetëm momente të shkurtra me shira të papërfillshëm priten në zonat perëndimore. 

Temperaturat e ajrit mbeten të larta gjatë mëngjesit, por një rënie të lehtë sjell mesdita kur maksimumi në rang vendi ulet në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë paradite dhe në mbrëmje nga drejtimi veriperëndimor, por në mesditë era forcohet në mesatare deri e fortë duke aktivizuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi