10 filmat dhe serialet me mafie më të mira në histori

Nga A2 CNN
22 Prill 2023, 16:29 | Fotolajme

Historia e krimit të organizuar dhe mafias është pasqyruar përmes filmave të regjisorëve Martin Scorsese, Francis Ford Coppola apo Brian de Palma.

Ne ju prezantojmë 10 filmat dhe serialet që kanë në fokus mafian më të vlerësuara në histori, sipas IMDb.

Renditja e mësipërme nis nga filmi apo seriali më pak i mirë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi