Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

18 ditë luftë, spitalet e Gazës prag kolapsi, nuk ka drita e as ujë

Nga A2 CNN
25 Tetor 2023, 09:58 | Aktualitet

Lufta mes Izrealit dhe Hamasit, ka hyrë në një fazë ekstremisht të vështirë, në ditën e 18, me miliona vetë, në një krizë të vërtetë humanitare, me sulmet e ushtrisë izraelite që vetëm në 24 orët e fundit, sipas zyrtarëve palestinezë, kanë lënë të vdekur mbi 700 persona.Shqetësimi më i madh në këto momente, edhe i agjencive kryesore të OKB, është ndalimi i operacioneve e ndërhyrjeve të menjëhershme pasi spitalet nuk kanë më, as energji elektrike, as naftë për gjeneratorët, as furnizimet e nevojshme për spital, nga uji i distiluar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi