Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Mesazhi i Papës për rininë shqiptare, marrëdhëniet 31 vjeçare pas komunizmit me Vatikanin

Nga A2 CNN
25 Tetor 2023, 09:41 | Aktualitet

Një video ku shfaqej Papa Françesku dhe i drejtohej të rinjve shqiptarë ka bërë me shpejtësi xhiron e rrjeteve sociale. “Për ju të rinj shqiptarë, një urim i përzemërt. Punoni për atdheun që të përparojë. Atdheu juaj ka nevojë për ju. Zoti ju bekoftë. Lutuni për mua”, thotë Papa në video. Por pse është i rrallë ky mesazh dhe çfarë domethënie ka ai? Në cilat raste kreu I Vatikanit dërgon mesazhe të kësaj natyre? Me Dom Mark Pashkja, zëdhënësin e Konferencës Ipeshkvore Katolike të Shqipërisë do të jemi sot në emision për të sjellë një shikim mbi marrëdhëniet 31 vjeçare pas komunizmit me Vatikanin.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli