“Rama ka një sistem informativ kriminal”, Mediu në “Absolut 4”: Të gjithë të dhënat e qytetarëve janë në dorën e PS-së dhe kryeministrit

Fatmir Mediu, kreu i Partisë Republikane, deklaroi në studion e “Absolut 4” se kryeministri Edi Rama “ka një sistem informativ kriminal, ku ka marrë të dhënat e të gjithë qytetarëve shqiptarë”.

“Edi Rama ka një sistem informativ kriminal, ku ka marrë të dhënat e të gjithë qytetarëve shqiptarë, që tregojnë se ku jetojmë, numrin e telefonit, problemet që kemi me shtetin, me çfarë merremi, me përbërjen tonë familjare, qasjen tonë politike etj. Të gjithë të dhënat e qytetarëve janë në dorën e Partisë Socialiste dhe Edi Ramës, për t’i intimiduar dhe për të ndërtuar politika që i interesojnë atij”, tha Mediu.

“E ka bërë edhe më përpara. Janë disa përfaqësues të PS-së që e kanë këtë sistem, ku mund të logohesh dhe gjen të dhënat. Të dhënat tona personale janë në dorën e një grupi politik”, shtoi Mediu.

  • LAJMI I FUNDIT | Mblidhet kryesia e PD, Basha: Në parti ka vend për të gjithë
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Ne s'mund të kemi vizione të ndryshme për vjedhjen e zgjedhjeve
  • LAJMI I FUNDIT | Basha: Jam shënjestra e parë e fushatës denigruese