Blinken ndan ushqimin me ministrin e Jashtëm ukrainas në Kiev

Nga A2 CNN
6 Shtator 2023, 18:51 | A2 CNN në Ukrainë
Blinken ndan ushqimin me ministrin e Jashtëm ukrainas në Kiev

Sekretari i Shtetit i SHBA Anthony Blinken ndau një vakt me Ministrin e Jashtëm ukrainas Dmytro Kuleba në Kiev.

Blinken porositi një byrek me qershi, ndërsa Kuleba zgjodhi patate të skuqura. Të dy u ulën përballë njëri-tjetrit ndërsa ndanin patatet e skuqura dhe diskutuan rëndësinë e kthimit të McDonald’s në Ukrainë.

Darka e papritur ndodhi ndërsa Blinken ishte duke vizituar Kievin për të shprehur mbështetjen e palëkundur të Amerikës për Ukrainën përmes ofensivës së saj të vazhdueshme.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi