Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 43%
  • Tre herë në javë 21%
  • Vetëm në fundjavë 7%
  • Asnjëherë 29%

“Jam me fat që jam gjallë”, kampioni i MotoGP reagon pas aksidentit të frikshëm

Nga A2 CNN
7 Shtator 2023, 18:39 | Sporte të tjera
“Jam me fat që jam gjallë”, kampioni i MotoGP reagon pas

Francesco Bagnaia ka marrë dritën jeshile nga mjekët për të garuar në Çmimin e Madh të Italisë, disa ditë pas aksidentit të tmerrshëm që pësoi në Katalunjë, ku rrezikoi seriozisht jetën.

“Jam i lumtur që jam këtu. Isha me fat. Kam një hematomë të madhe në gjurin e djathtë, e lëviz me vështirësi këmbën”, tha kampioni në fuqi i MotoGP.

Piloti italian i Ducati kujtoi edhe momentin e rrëzimit të tij në mes të pistës, si dhe kur motori i Binder i kaloi sipër këmbës: “Më është dukur rrëzimi më i gjatë në jetë. Kur Binder më kaloi sipër këmbës me motor, shpresoja vetëm që mos të më godiste dikush tjetër”.

A2 CNN Livestream

A2 Business