“Konflikti” me qeverinë Sunak, mbreti britanik flet në frëngjisht për klimën dhe luftën

Nga A2 CNN
21 Shtator 2023, 17:01 | Aktualitet

Vizita e Mbretit Çarls i Trete ne France prodhoi nje perplasje ne distance me qeverine britanike te Rishi Sunak lidhur me luften ndaj ndryshimeve klimatike. Monarku kerkoi te behej me shume per ruajtjen e planetit, gjate nje fjalimi historik ne frengjisht ne parlamentin e Parisit.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi