Moska intensifikon luftën, valë sulmesh raketore rreth Ukrainës, viktima e të plagosur

Nga A2 CNN
21 Shtator 2023, 16:15 | Aktualitet

Ndërsa bota dënonte luftën ruse në OKB, Moska e intensifikoi fushatën bombarduese në Ukrainë. Në valën më të madhe të sulmeve në disa javë, goditi infrastrukturë energjetike dhe godina banimi, duke shkaktuar viktima e të plagosur. Shpërthime të fuqishme u raportuan edhe në Kiev.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi