Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Sia nuk njihet më pas ndërhyrjes në fytyrë

Nga A2 CNN
2 Tetor 2023, 14:49 | Showbiz
Sia nuk njihet më pas ndërhyrjes në fytyrë

Këngëtarja e njohur Sia nuk njihet më pas disa ndërhyrjeve që ka bërë në fytyrë. 47-vjeçarja doli në skenë me rastin e ceremonisë së Daytime Beauty Aëards në Los Anxhelos.

Aty ajo i ndau mikut të saj më të mirë Dr. Talei çmimin për arritje të jashtëzakonshme në mjekësi. Teksa fliste për mikun e saj, Sia, e cila shpesh përdorte paruke për të mbuluar thuajse të gjithë fytyrën e saj, pranoi para audiencës se “i ishte nënshtruar thikës.”

Unë jam një yll popi që zakonisht e fesh fytyrën dhe nuk gënjej asnjëherë. Kam bërë një lifting të fytyrës nga Dr. Talei. Ai është i pabesueshëm. Dhe ai po bën shumë punë të mira, dhe jo vetëm për yjet e popit të botës.” 

Sia njihet për mbulimin e fytyrës me llojë të ndryshme “maskimi” që prej se ka marrë famën-ajo ka në industrinë e muzikës që në vitin 1995.

Më herët ajo ka treguar për mediat se kishte vendosur që të mos e tregonte fytyrën sepse nuk donte të gjykohej për pamjen e jashtme.

Megjithatë, në vitet e fundit, këngëtarja ka nisur që të shfaqë fytyrën e saj gjithnjë e më tepër, teksa ka pranuar po ashtu se është e spektrit autik.

Dita jonë