Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Laçi zhyt Tiranën në krizë

Nga A2 CNN
3 Tetor 2023, 14:14 | Futboll
Laçi zhyt Tiranën në krizë

Laçi i shkaktoi Tiranës humbjen e dytë me radhë në kampionat. Kurbinasit befasuan, duke fituar me rezultatin e thellë 0-3 në kryeqytet.

Sobouejll në fundin e pjesës së parë dhe më pas Manellari e Taleb në minutat shtesë të ndeshjes i dhanë suksesin bardhezinjve, në debutimin e trajnerit Mirel Josa.

Në këtë mënyrë, nga zona play out, Laçi katapultohet në vendin e tretë në renditje, ku parakaloi pikërisht Tiranën. Bardheblutë mbeten në kuotën e 10 pikëve, duke humbur shansin që të rimerrnin kreun, pas hapit fals të kryesuesve të Egnatias.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli