Sondazh: Cilat janë aktivitetet tuaja gjatë fundjavës?
  • Sport 13%
  • Me miqtë dhe familjen 53%
  • Rri në shtëpi 33%

“47% e kapaciteteve akomoduese janë informale”, Topuzi: Identifikimi i rëndësishëm për të hartuar strategji

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 20:34 | Aktualitet

47% e kapaciteteve akomoduese në vendin tonë janë informale. Shifra u dha në “Ditar” nga kreu i shoqatës së operatorëve turistikë Zak Topuzi, sipas të cilit shteti vendosi ta rregullojë këtë sektor pas këmbënguljes së gjatë të tyre.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani