Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

Gjyshja rekordmene, hidhet me parashutë për të festuar 104-vjetorin

Nga A2 CNN
4 Tetor 2023, 08:36 | Sporte të tjera
Gjyshja rekordmene, hidhet me parashutë për të festuar

Kuraja e një gruaje 104-vjeçare është përhapur me shpejtësi dhe ka bërë xhiron e rrjetit.

Dorothy Hoffner ka habitur të gjithë adhuruesit e sporteve ekstreme, por jo vetëm duke shënuar ditëlindjen e saj të 104-të me një hedhje me parashutë.

Kjo gjyshe e kishte provuar këtë sport 4 vite më parë dhe tani synon të thyejë rekordin si gruaja më e moshuar që hidhet me parashutë nga një lartësi 4000 metra.

E kështu, të dielën e kaluar, ajo e kreu sfidën përpara një turme që e priste e entuziazmuar në Otava, në një hedhje që zgjati plot 7 minuta.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli