Sondazh: Sa prezent është aktiviteti fizik në përditshmërinë tuaj?
  • Çdo ditë 39%
  • Tre herë në javë 22%
  • Vetëm në fundjavë 6%
  • Asnjëherë 33%

Tërmeti me magnitudë 6 godet Meksikën

Nga A2 CNN
7 Tetor 2023, 07:16 | Bota
Tërmeti me magnitudë 6 godet Meksikën

Një tërmet me magnitudë 6 ka goditur shtetin Oaxaca, në jug të Meksikës. Sipas institutit sizmologjik meksikan, epiqendra e tërmetit ishte në qytetin Matias Romero.

Nuk ka ende asnjë lajm për viktima apo dëme të rënda. Lëkundjet u ndjenë edhe në kryeqytetin Mexico City, i cili ndodhet mbi 500 km nga Oaxaca dhe ku disa persona lanë shtëpitë e tyre dhe dolën në rrugë.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi