Sondazh: A kujdeseni për datat e skadencës së produkteve ushqimore?
  • Gjithmonë 69%
  • Rrallë 19%
  • Asnjëherë 13%

Fier, prokuroria sekuestron 3 milionë euro pasuri të dyshuara nga veprimtari kriminale

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 11:42 | Kronikë
Fier, prokuroria sekuestron 3 milionë euro pasuri të dyshuara nga

Prokuroria e Fierit ka sekuestruar pasuri të paluajtshme dhe llogari bankare të shtetasit me iniciale L.B., dhe familjarëve të tij, i dënuar për kryerjen e veprave penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale” dhe “Trafikim i lëndëve narkotike” në Greqi.

Nga hetimi i gjithanshëm pasuror i prokurorisë, dyshohet se pasuritë e mëposhtme, në zotërim të subjektit të dyshuar L.B. dhe familjarëve të tij, e kanë prejardhjen nga aktiviteti kriminal i vazhdueshëm i shtetasit L.B.

Pasuritë e sekuestruara janë:

Të gjitha këto pasuri kapin vlerën e mbi 3 milionë eurove.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani