Sondazh: A keni pasur raste të abuzimit me të dhënat tuaja personale?
  • Asnjëherë 10%
  • Shpesh 60%
  • Nuk jam në dijeni 30%

Me armën gati për qitje, arrestohet shqiptari në mes të Athinës

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 18:33 | Kronikë
Me armën gati për qitje, arrestohet shqiptari në mes të

Një shtetas shqiptar është vënë në pranga nga autoritetet greke, teksa u kap duke lëvizur rrugëve të Athinës me armë nën sqetull.

Sipas mediave fqinje, shqiptari ra në pranga e policisë, gjatë një aksioni në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, në një rrugë në ‘Palaio Faliro’, teksa ishte duke ecur në mënyrë ‘të dyshimtë’.

Pas kontrollit fizik, atij i është gjetur një armë zjarri pistolete, TT, gjysmë automatike e kalibrit 7.62 mm. Armen e mbante nen sqetull dhe krehrin e kishte të mbushur me fishekë.

Debat - nga Alba Alishani