Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Rrëfime horror pas sulmeve të Hamasit: Fëmijë të masakruar u gjetën në disa vendbanime

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 16:45 | Bota
Rrëfime horror pas sulmeve të Hamasit: Fëmijë të

Rrëfime të tmerrshme vijnë nga dëshmitarët që përjetuan sulmin e mijërave terroristëve të Hamasit ditën e shtunë, në qytetet kufitare të Izraelit.

Teksa numri i viktimave mes civilëve ka shkuar mbi 800, raportohet se të paktën 40 prej tyre janë fëmijë të mitur.

Tabloja më tragjike paraqitet në vendbanimin e Kfar Azza, ku ushtarë izraelitë deklaruan për mediat vendase dhe ndërkombëtare se kanë gjetur trupat e masakruar të disa fëmijëve të pafajshëm.

Sipas tyre, familje të tëra ishin eliminuar pa asnjë motiv, teksa bilanci i fataliteteve pritet të rritet pasi shumë njerëz ende mungojnë në apel.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu