Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

“Ia treguam Blinkenit”, zyra e Netanyahu-t publikon foto të foshnjave të djegura nga Hamasi

Nga A2 CNN
12 Tetor 2023, 16:01 | Bota
“Ia treguam Blinkenit”, zyra e Netanyahu-t publikon foto të

Zyra e kryeministri të Izraelit, Benjamin Netanyahu ka publikuar sot foto të foshnjave të vrara dhe të djegura nga Hamasi.

“Hamasi është çnjerëzor. Hamasi është ISIS,” shkruan zyra e Netanyahu-t bashkë me fotot në një postim në mediat sociale.

Në tre fotot e publikuara shfaqen trupat e dy foshnjave që janë djegur aq sa nuk njihen më. Pranë tyre ndodhet edhe trupi i pajetë i një foshnje tjetër.

Më postim thuhej se fotot ishin disa prej shkrepjeve që Netanyahu i tregoi Sekretarit amerikan të Shtetit Antony Blinken gjatë vizitës së tij në Jerusalem të enjten.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani