Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 48%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Momente paniku në Pekin, diplomati izraelit qëllohet me thikë në mes të rrugës

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 12:47 | Bota

Momente paniku në mes të një rruge në Pekin, kur një burrë i paidentifikuar sulmoi dhe goditi me thikë një diplomat izraelit.

Në pamjet e publikuara nga mediat e huaja shihet se autori përleshet me viktimën dhe e hedh në trotuar, para se ta godasë me thikë, para syve të habitur të kalimtarëve.

Viktima më pas ngrihet dhe largohet nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që edhe autori ikën duke çaluar. Punonjësi i ambasadës izraelite në Pekin u dërgua në spital pas sulmit.

Sipas një deklarate të lëshuar nga Ministria e Jashtme e Izraelit, diplomati është shtruar në spital në gjendje të qëndrueshme, ndërsa po hetohet për motivin e sulmit, i cili nuk ndodhi në ambasadë.

VIDEO KËTU, KUJDES PAMJE TË RËNDA

Dita jonë