Topi në fushën e Prishtinës! “Lista Serbe” i bindet Vuçiç: Organizoni zgjedhjet, do të marrim pjesë

Nga A2 CNN
13 Tetor 2023, 16:56 | Aktualitet

Lista Serbe është e gatshme të marrë pjesë në zgjedhjet e reja komunale në veriun e Kosovës. Është kryetari i partisë, Goran Rakiç që e konfirmoi dicka të tillë për mediat, pak pasi presidenti Aleksandër Vuçiç iu bëri thirrje serbëve të Kosovës të ndërmarrin hapa pwr mbajtjen e zgjedhjeve të reja në Mitrovicën Veriore, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok.

A2 CNN Livestream

A2 Sport