Morën peng një 46-vjeçare në Tiranë, arrestohen 2 gra

Nga A2 CNN
14 Tetor 2023, 10:50 | Aktualitet
Morën peng një 46-vjeçare në Tiranë, arrestohen 2 gra

Një ngjarje e pazakontë nga ndodhur në Tiranë. 2 gra kanë rrëmbyer një 46-vjeçarë për disa orë. Ngjarja ka ndodhur 2 ditë më parë, ku mësohet se bëhet fjalë për A. Q., 40 vjeçe, banuese në Kamëz, dhe E. L., 36 vjeçe, banuese në Tiranë.

Të dyja në bashkëpunim me njëra-tjetrën kanë marrë me forcë në makinën e tyre dhe kanë kanosur një 46-vjeçare. Motivet janë ende të paqarta.

Pas denoncimit, Policia ka bërë të mundur arrestimin e 2 grave.

“I hoqën lirinë një shtetaseje dhe e kanosën atë, për motive të dobëta, falë reagimit të menjëhershëm të Policisë, identifikohen dhe vihen në pranga 2 autoret e dyshuara.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 3, menjëherë pas njoftimit të marrë se dy shtetase, kishin marrë forcërisht në automjetin e tyre, një 46-vjeçare, si dhe e kishin kanosur atë për motive të dobëta, menjëherë kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autoreve të kësaj ngjarje, dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore.

Si rezultat i reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të Komisariatit të Policisë Nr. 3, u identifikuan dhe u vunë në pranga 2 autoret e dyshuara, shtetaset A. Q., 40 vjeçe, banuese në Kamëz, dhe E. L., 36 vjeçe, banuese në Tiranë.

Nga veprimet hetimore dyshohet se dy të arrestuarat, në bashkëpunim me njëra-tjetrën, më datë 12.10.2023, në rrugën “Egnatia”, kanë marrë me forcë në automjetin e tyre dhe kanë kanosur një 46-vjeçare, për motive të dobëta. 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton Policia.

A2 CNN Livestream

Dita jonë