Sondazh: A ju shqetëson lënia në harresë e Bibliotekës Kombëtare?
  • Po 100%
  • Jo 0%
  • Nuk më intereson 0%

79-vjetori i çlirimit të Fierit, Balla nga ceremonia përkujtimore urim të kushtëzuar për Berishën

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 13:44 | Aktualitet

Në rrethe kanë nisur ceremonitë përkujtimore të çlirimit që kulmojnë me 29 nëntor me çlirimin e vendit. Këtë të djelë, Fieri ka përkujtuar 79-vjetorin e çlirimit, ku ishte i pranishëm ministri i Brendshëm Taulant Balla. Ai vlerësoi luftën antifashiste nacional çlirimtare dhe heronjtë që ranë në betejë. Por çlirimi i Fierit përkon edhe me ditëlindjen e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe i pyetur nëse do t'ia uronte ditëlindjen edhe kundërshtarit të tij politik, Balla ka dhënë një urim të kushtëzuar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli