Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 82%
  • Ndikimi i shoqërisë 12%

Vizita e parë jashtë Rusisë që nga nisja e luftës, Putin në Kinë për partneritet “pa kufij”

Nga A2 CNN
15 Tetor 2023, 18:57 | Aktualitet

Presidenti rus Vladimir Putin do të takohet me Shi Xhinping në Kinë këtë javë në një përpjekje për të thelluar një partneritet të krijuar midis dy konkurrentëve më të mëdhenj strategjikë të Shteteve të Bashkuara. Putin do të marrë pjesë në Forumin “Brez dhe Rrugë” në Pekin më 17-18 tetor, udhëtimi i tij i parë jashtë ish-Bashkimit Sovjetik që prej marsit kur Gjykata Ndërkombëtare Penale me bazë në Hagë lëshoi një urdhër për të mbi dëbimin e fëmijëve nga Ukraina.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu