Të gjithë sytë nga Izraeli, por luftime po bëhen edhe në Ukrainë, dy të vdekur në Belgorod

Nga A2 CNN
10 Tetor 2023, 15:14 | A2 CNN në Ukrainë
Të gjithë sytë nga Izraeli, por luftime po bëhen edhe

Dy civilë u vranë sot nga një sulm ukrainas në rajonin rus të Belgorodit, sipas guvernatori të rajonit, Vyacheslav Gladkov.

Në një postim në platformën Telegram, ai shkruan se “Sot, fshati Popovka, në rajonin Krasnoyaruz, u bë objektivi i dy sulmeve nga ushtria ukrainase. Për keqardhjen tonë të madhe, dy civilë u vranë,” tha Gladkov.

Sakaq ai bën me dije se në total janë dëmtuar katër shtëpi, si dhe linjat e energjisë elektrike dhe rrjeti i gazit në zonë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi