Sondazh: Dita ndërkombëtare kundër SIDA-s, sa i përdorni masat mbrojtëse?
  • Gjithmonë 13%
  • Shpesh 25%
  • Asnjëherë 63%

Pas Daçiç, edhe Ana Bërnabiç bojkoton foton familjare në Samitin e Procesit të Berlinit

Nga A2 CNN
16 Tetor 2023, 12:54 | Politikë
Pas Daçiç, edhe Ana Bërnabiç bojkoton foton familjare

Pas ministrit të Jashtëm serb, Ivica Daçiç, edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka bojkotuar foton familjare në Samitin e Procesit të Berlinit.

Në përfundim të sesionit të parë të këtij Samiti, liderët e vendeve të Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor, u mblodhën për foton zyrtare të takimit, mirëpo Bërnabiç mungoi.

Shkak ka qenë prezenca e flamurit të Kosovës.

Debat - nga Alba Alishani