Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 11%
  • Kujdesi familjar 84%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Vritet në Gaza një ish-zyrtar i lartë i Hamas-it

Nga A2 CNN
17 Tetor 2023, 06:20 | Bota
Vritet në Gaza një ish-zyrtar i lartë i Hamas-it

Forcat izraelite të mbrojtjes (IDF) dhe Shin Bet bëjnë me dije se, Asma al-Mazini, kreu i Këshillit Shura të Hamasit, u vra gjatë operacioneve izraelite në Rripin e Gazës.

Sipas deklaratës, al-Mazini ishte “ministri” përgjegjës për të burgosurit e Hamasit në burgjet izraelite dhe drejtoi sulme terroriste kundër Izraelit.

Sipas mediave të huaja, ai kishte udhëhequr gjithashtu negociatat për shkëmbimin e ushtarit të kapur izraelit Gilad Shalit.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi