“Vdekje Izraelit, Palestina e lirë!”, sulmi kundër spitalit nxit protesta të dhunshme në rajon

Nga A2 CNN
18 Tetor 2023, 12:56 | Aktualitet

Sulmi kundër spitalit në Gaza ka ndezur gjakrat në territorin palestinez dhe vende të tjera të rajonit, me qindra protestues të zemëruar që mbushën rrugët. Forcat palestineze të sigurisë në Ramallah hodhën gaz lotsjellës dhe granata tymosëse për shpërndarjen e manifestueseve që qëllonin me gurë dhe thërrisnin slogane kundër presidentit Mahmud Abas.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi